Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech

       

Jesień to czas porządków i przeglądu garaży, komórek i innych miejsc gdzie rzadko zaglądamy. Odnajdujemy nieużywane od lat przedmioty i głowimy się czy dalej je przechowywać. Organizując w dniu 25 września Jarmark chcieliśmy  pomóc w podjęciu tej decyzji. 

Mieszkańcy wsi (również okolicznych) wzięli udziału w ?pchlim targu?, na którym będzie można było sprzedać/kupić- często za przysłowiową złotówkę  -wszystko co przedstawiało wartość użytkową a stało się zbędne dotychczasowemu właścicielowi. Udział w targu był bezpłatny. Sprzedawano z samochodu,stolika, kawałka tkaniny lub z ręki. Trafiały się naprawdę super okazje! Wystawiano do sprzedaży sprzęt ogrodniczy, elektronikę, odzież, pamiątki, ozdoby do domu, książki, zabawki, narzędzia, sprzęt turystyczny i sportowy i .... mnóstwo innych przedmiotów. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się kolekcja ceramiki użytkowej, którą zaprezentowała Pani Krystyna Bącela. Wielu osobom udało się sprzedać nawet 70% przedstawionej oferty. Dzięki targowaniu i licytacjom na ogół zadowolone były obie strony transakcji. Przy pięknej, słonecznej pogodzie panowała atmosfera pikniku a udział licznej gromady dzieci i młodzieży potwierdził sen organizowania tego typu imprez. Na tradycyjnym ognisku nie zabrakło oczywiście kiełbasy i chleba.   

        W trakcie Jarmarku odbyło się również  spotkanie mieszkańców wsi Rydzynki z Sołtysem podczas którego przedyskutowano sprawę  funduszu sołeckiego i sposobów wydatkowania przyznanych środków finansowych. Mieszkańcy mogli uzyskać także bezpłatną pomoc prawną.

        Na wniosek uczestników chcemy z Jarmarku stworzyć imprezę cykliczną organizowaną w ostatnią sobotę sierpnia, na którą już dziś zapraszamy. Efekt ekologiczny murowany. Dajmy przedmiotom "dłuższe życie". Dajmy innym szansę na tani zakup rzecz, które umilą im życie.

2010

Jarmark

Jarmark,Dolina Dobrzynki,Rydzynki,Tuszyn
2010

Jarmark

Jarmark,Dolina Dobrzynki,Rydzynki,Tuszyn
2010

Jarmark

Jarmark,Dolina Dobrzynki,Rydzynki,Tuszyn
2010

Jarmark

Jarmark,Dolina Dobrzynki,Rydzynki,Tuszyn

 

Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech