Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech


A zdarzyło się to 16 lipca 2017 r. O godzinie 15:00 ruszyła 4 edycja Igrzysk Dziecięcych, które, jak co roku, zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Doliny Dobrzynki.  I w tym roku wiele się działo. Powróciliśmy na teren placu Pana Stanisława Sujeckiego przy ul. Głównej 144 by w kilka godzin przygotować miasteczko olimpijskie. Wykonanie dziesięciu stanowisk dla dziesięciu nowych konkurencji, przygotowanie namiotów technicznych, placu na przedszkolną wioskę olimpijską, to był nie lada wyczyn dla organizatorów. Jak zawsze było warto – odwiedziła nas ponad setka dzieci, w różnym wieku, z różnych zakątków kraju. Wspólnym mianownikiem miała być wspólna zabawa, bo jak inaczej podejść do konkurencji, które niewiele mają wspólnego z tymi, rozgrywanymi na światowej arenie? Choć konkurencje odbiegały od tych z dziedzin sportu to również wykorzystywały zwinność, szybkość oraz wyobraźnie naszych zawodników. Dzieci przez kilka godzin biegały w najróżniejszych slalomach, budowały wieżę, rzucały, skakały, zgadywały a nawet posługiwały się pałeczkami na czas. Przedszkolaki, jak zawsze rządziły się swoimi prawami – dzięki inwencji Pani Dyrektor przedszkola Winners nie brakowało ruchu, radości i rywalizacji, jak to zwykle ma miejsce wśród prawdziwych zwycięzców. 
Staramy się, by oprócz zabawy wpleść motyw edukacyjny: tym razem zaprosiliśmy Panią Annę Szyszkowską z gabinetu NovaDent w Tuszynie, by fachowo przedstawiła jak dbać o higienę jamy ustnej. Tak, wiem, robimy to codziennie, więc cóż nas może zaskoczyć? A jednak! Krótki quiz dał nam nową porcję informacji. Zapraszamy na kolejny odcinek już przy najbliższym przeglądzie!
Wkraczając na zdrową ścieżkę zapewniliśmy naszym zawodnikom mnóstwo owoców i warzyw dla pokrzepienia sił. Pragnienie skutecznie gasiła woda „Święcicki Zdrój” – dziękujemy Panu Michałowi Święcickiemu za wsparcie naszego przedsięwzięcia.
Po długich zmaganiach w konkurencjach igrzyskowych przyszedł czas na pokaz realizowany przez zawodowych sportowców – pokaz Capoeiry.
Przyjechali do nas:
Contramestre Cristiano „Secao” Silva - rodowity Brazylijczyk z Salvadoru da Bahia, trener personalny, zawodnik Capoeira, trener sztuk walki
oraz Borys Birkowski wielokrotny medalista w sztukach walki, który specjalizuje się nie tylko  w Capoeira, ale również w judo i sambo.
Panowie całą swoja siłę i energię wkładają w rozwój capoeira w Polsce i tym razem dali popis swoich umiejętności, co więcej - zaangażowali naszych zawodników do wspólnych wyczynów.
Finał Igrzysk był pełen dyplomów, medali i nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie Doliny Dobrzynki, sympatyków Stowarzyszenia a także Pana Dyrektora pływalni „Oceanik”. Nasi zwycięzcy będą mogli zrelaksować się na basenie oraz poczuć morski klimat i skorzystać z jego właściwości w grocie solnej.
Pragnę podziękować wszystkim współorganizatorom Igrzysk . Kochani bez Waszej pracy, inwencji, po prostu nie byłoby Igrzysk.
Dziękuję Sponsorom, bez Waszego zaangażowania nie byłoby tyle radości.
Dziękuję Wam Drodzy Rodzice, za Waszą obecność a przede wszystkim za obecność Waszych Dzieci – bez nich całe to przedsięwzięcie zwyczajnie nie miałoby sensu!

Igrzyska współfinansowane przez członków Stowarzyszenia Dolina Dobrzynki i Gminę Tuszyn.

Matka Organizatorka
Anna Tomicka

Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech