Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech

      Dwa kółka to najlepszy pojazd do poruszania się po labiryncie szutrowych rydzyńskich dróg. W odróżnieniu od samochodów, motocykli czy quadów nie wznieca tumanów pyłu drogowego, umożliwia swobodne ominięcie barier wjazdowych w lesie, pozwala na postój w dowolnym miejscu. Różnice wzniesień nie przekraczają 30m więc ten rodzaj turystyki jest dostępny prawie dla wszystkich. Przez las rydzyński przebiega szlak rowerowy. Przybywa tablic informacyjnych i ławek na których można odpocząć. Zostawiamy je pod opieką turystów. Dobrym zwyczajem jest pozostawienie miejsca czystym. To naprawdę nie problem zabrać ze sobą swoje oraz parę cudzych śmieci. Należy pamiętać o pewnych ograniczeniach związanych z poruszaniem się po lesie. Szczególne dotyczą Rezerwatów ale las jest pełen też dzikiej zwierzyny, której nie należy płoszyć. A mamy tu łosie, daniele i sporo dzików. Równie przyjazne dla rowerzystów są okoliczne wsie.

     Dla lubiących zwiedzanie w grupie co roku organizowane są rajdy na orientację. Dzięki nim można poznać ciekawe ścieżki wiodące przez Bądzyń, Zofiówkę i Rydzynki. Na mapie  kolorowymi liniami zaznaczone są szlaki przelotowe i okrężne, które polecamy w Rydzynkach.

Na tablicach można znaleźć mapy, które ułatwią orientację w terenie. Jadąc do Rydzynek należy pamiętać, że nie ma w nich żadnego sklepu. Zaopatrzenie można najbliżej zrealizować w sklepach w Zofiówce i w Prawdzie. Miłego zwiedzania.

Zaproszenie

Chcesz zrealizować swój pomysł na coś fajnego dla wsi - zgłoś się do nas po fundusze i wsparcie!

Kliknij by odsłuchać zaznaczony tekst! Powered By GSpeech